• Test Coopera 2024 w Mokasie

             

            W dniu 09 maja 2024 r. w ramach Tygodnia Zdrowia przeprowadzono „ Wiosenny Bieg po Zdrowie ” w formie Testu Coopera Wytrzymałości Biegowej. Test Coopera to popularna próba wytrzymałościowa, która służy do sprawdzania kondycji sportowców, ale również dla dzieci i wszystkich chętnych. Test polega na pokonaniu biegiem, truchtem lub marszem jak najdłuższego dystansu w czasie 12 minut. Próba ta ma za zadanie określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która stanowi wyznacznik stanu kondycji fizycznej człowieka.

            Test przeprowadziliśmy na naszym sztucznym boisku, pokonując 120 metrowe okrążenia. W biegach wzięli udział uczniowie wszystkich klas 0 – VIII. Wśród uczestników bardzo wysoką wytrzymałością wyróżnili się:

            Zuzanna Wargocka, Zuzanna Kobza, Marcelina Rupińska kl. I,

             Stanisław Janicki kl. II,

            Dawid Sekular, Ignacy Rywacki, Antoni Włodarczyk kl. III,

            Karolina Maciejczak, Leon Grzywaczewski kl. IV,

            Stanisław Barszcz, Ksawery Serwiński kl. V,

            Szymon Świetlicki kl. VI

            Kacper Kamieniarczyk kl. VIII

            Dawid Brdeja kl. VIII

            Drużynowo najlepiej zaprezentowała się grupa naszych najmłodszych przedszkolaków, którzy prawie w 100% ukończyli bieg w wyznaczonym czasie.

             

             

          • Akcja „Żonkil” 2024!

             

            19 kwietnia przypadła 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ramach akcji „Żonkil” upamiętniającej to wydarzenie, uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach i aktywnościach. Na lekcjach historii zostali wprowadzeni w trudną tematykę holokaustu, pamięci, tęsknoty i walki. Rozmawiali o wojnie, zastanawiali się nad trudnymi wyborami, cierpieniach, tragedii milionów ludzi, każdej narodowości. Podczas lekcji uczniowie obejrzeli film, wysłuchali słuchowiska i opowiadań. Poruszane tam tematy: empatia, sprawiedliwość na długo zostaną w pamięci.

            Dzieci wykonały również symbolicznie papierowe żonkile symbol pamięci w getcie warszawskim.

            Pamiętajmy, że łączy nas pamięć o przeszłości – historii dziejów ludzkości, będącej zarazem nauczycielką życia. Bowiem historia to nic innego jak źródło prawdy, życia i pamięci.

             

          • Wyjazd naszej drużyny na mecz sparingowy do Żukowa

             

            W dniu 19 kwietnia 2024 roku nasi uczniowie klas 6-8 wyjechali na sparing  piłki siatkowej do sąsiedniej Szkoły w Żukowie. W składzie naszej drużyny grali: Dawid Brdeja, Hubert Misiak, Kacper Kamieniarczyk, Adam Januszewski, Kacper  Misiak i Szymon Świetlicki.

            W spotkaniu rozegraliśmy 8 setów w tym jednego wygraliśmy, w kilku mieliśmy przewagę której nie wykorzystaliśmy przez własne błędy techniczne. Biorąc pod uwagę, że był to nasz pierwszy występ na dużej sali gimnastycznej nasza gra była zadowalająca. Wszyscy zawodnicy mieli okazję wystąpić w sparingu i sprawdzić swoje umiejętności. Wykazaliśmy się dobrymi umiejętnościami w wielu elementach siatkówki, natomiast zabrakło nam zgrania w drużynie i wykończenia akcji skutecznym atakiem.

            Większość zawodników naszej drużyny jest uczniami klas 6-7, dlatego mamy nadzieję, że w ciągu kolejnych miesięcy nauki udoskonalimy naszą technikę i taktykę gry w piłkę siatkową.

             

             

          • Lekcja z Policjantką

             

            15 kwietnia dzieci z naszej szkoły wzięły udział w spotkaniu z policjantką. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego powrotu ze szkoły do domu oraz jak bezpiecznie spędzać wolny czas po szkole. Na koniec Pani Policjantka przypomniała o zagrożeniach czyhających w sieci internetowej.

             

          • Turniej Tenisa 2024 Rozstrzygnięty

             

            W dniach 01 lutego 2024 r. – 20 lutego 2024 r. rozgrywaliśmy coroczny Szkolny Turniej Tenisa Stołowego klas IV – VIII w grze indywidualnej dziewcząt i chłopców.                                   W I – szym etapie turnieju mecze zostały rozegrane oddzielnie w klasach IV – VIII systemem „każdy z każdym”. Do drugiego etapu przeszło po dwoje  najlepszych dziewcząt i chłopców  z każdej klasy. W II – ej finałowej fazie turnieju rozgrywki odbyły  się w czterech  grupach wiekowych, z których zostali wyłonieni trzej najlepsi zawodnicy w szkole w danej kategorii.   Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

            • Dziewczęta klas IV – VI:
            1. Marcelina Świtkiewicz
            2. Antonina Rupińska
            3. Patrycja Świetlicka
            • Chłopcy klas IV – VI:
            1. Stanisław Barszcz
            2. Ksawery Serwiński
            3. Leon Grzywaczewski
            • Dziewczęta klas VII – VIII:
            1. Agata Świetlicka
            2. Zofia Trojanowska
            3. Lena Bac
            • Chłopcy klas VII – VIII:
            1. Adam Januszewski
            2. Kacper Kamieniarczyk
            3. Dawid Brdeja

            Wszyscy medaliści zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które zasponsorowała Rada Rodziców oraz „ szóstkami ” z wychowania fizycznego.

             

             

             

             

             

          • Powiatowy Konkurs "Bio-Eko Potyczki"

             

            Nasi uczniowie z klasy VII : Agata Świetlicka, Kacper Misiak i Maciej Plaskota brali udział w Powiatowym konkursie Ekologicznym „Bio-Eko Potyczki” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Janusza Korczaka w Sochaczewie. Rywalizacja odbyła się w  miłej atmosferze . Uczniowie mieli do rozwiązania  pięć zadań, między innymi test przyrodniczy. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki.

             

          • Test Sprawności zaliczony na "Piątkę"

             

            W dniu 26 marca 2024 r. w naszej szkole przeprowadziliśmy obowiązkowy w tym roku szkolnym Ogólnopolski Test Sprawności Fizycznej dla uczniów klas IV – VI. Test ma za zadanie zapoznanie się z poziomem sprawności fizycznej uczniów i wyłonienie talentów sportowych w na terenie Polski. Test składał się z czterech prób z pomiarem wyników z różnych cech motorycznych: szybkości, siły, wytrzymałości, skoczności i koordynacji.

            1. Bieg wahadłowy 10 razy po 5 m – służący pomiarowi zdolności szybkościowo – siłowo – koordynacyjnych,
            2. Skok w dal z miejsca – służący pomiarowi skoczności i siły,
            3. Leżenie w podporze przodem na przedramionach ( deska ) – służący pomiarowi zdolności siłowo – wytrzymałościowych całego ciała,
            4. ( Beep Test ) 20 m wytrzymałościowy bieg wahadłowy – służący pomiarowi zdolności wytrzymałościowych w biegu.

            Do testu przystąpiło 30 uczniów klas IV – VIII.  Po przeprowadzeniu testu okazało się, że 13 uczniów, czyli 43 % osiągnęła wyniki powyżej normy w poszczególnych próbach.

                            Niedoścignionym we wszystkich próbach okazał się uczeń klasy V – Ksawery Serwiński, którego wyniki na razie nieoficjalnie mogą należeć do najlepszych w Polsce. Oprócz Ksawerego bardzo dobre wyniki w poszczególnych próbach osiągnęli:

            • Stanisław Barszcz                            kl. V
            • Kajetan Regulski                              kl. V
            • Szymon Świetlicki                           kl. VI
            • Kacper Kamieniarczyk                   kl. VII
            • Kacper Misiak                                   kl. VII
            • Hubert Misiak                                   kl. VIII
            • Antonina Rupińska                         kl. VI
            • Adam Januszewski                         kl. VII
            • Patrycja Kosmala                             kl. VI
            • Oliwia Janicka                                   kl. IV
            • Amelia Ostrowska                          kl. IV
            • Wiktoria Wargocka                        kl. IV

             

             

          • 44. Mały Konkurs Recytatorski

             

            21 marca w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się 44. Mały Konkurs Recytatorski. Uczestniczyła w nim uczennica klasy 4, Lena Kołodziejczak, która postanowiła wykazać się odwagą i wystąpiła recytując wiersz „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Serdecznie gratulujemy Lenie wspaniałego występu przełamującego pierwsze lody prezentacji publicznej i trzymamy kciuki za kolejne.

             

          • Wycieczka klasy VI i Koła Regionalnego do Warszawy

             

            22 marca 2024r. klasa VI i członkowie Koła Regionalnego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

            Obejrzeliśmy wspaniałą wystawę w Muzeum Narodowym, gdzie zobaczyliśmy najciekawsze zabytki, związane ze starożytnością, średniowieczem oraz ciekawe dzieła polskich malarzy.

            Następnie przejechaliśmy do Blue City, do kina Helios, gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy film pt. „Wspaniały chłopak – biały ptak” Po seansie i posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną do Mokasu.