• O Nas

•

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po ich zakończeniu.

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez wychowawcę. Są to, m.in.: zajęcia plastyczno - manualne, zajęcia dydaktyczne, rekreacyjno - ruchowe, muzyczne,  zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych, różnego rodzaju konkursy z nagrodami oraz gry i zabawy stolikowe. Realizowana jest edukacja prozdrowotna, profilaktyczna i proekologiczna.

W świetlicy zwracana jest szczególna uwaga na:

• kształtowanie umiejętności: współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej,

rozmawiania i słuchania, wyrażania swoich potrzeb, przekonań i uczuć oraz dostrzegania

ich u innych, panowania nad emocjami,

• bezpieczną zabawę,
          • wzajemny szacunek,
          • nawiązywanie pozytywnych kontaktów,
          • ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych drogą bez przemocy.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystając z gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy.

Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-manualnym oraz zajęcia rekreacyjno-ruchowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na świetlicowej gazetce ściennej i mini wystawach.

Dzieci również odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawcy świetlicy, który służy im pomocą w każdej chwili.

Ponadto świetlica szkolna aktywnie włącza się w życie szkoły współorganizując wszelakie imprezy, akcje i wydarzenia organizowane na terenie szkoły.