• Kibicujemy Rysiom Sochaczew!

W sobotę 18 listopada 2023 r. w godz. 17.00 – 19.00 w hali sportowej MOSiR w Chodakowie ekipa naszych uczniów i rodziców zainteresowanych piłką koszykową kibicowała podczas meczu III ligi piłki koszykowej mężczyzn " RYSIE SOCHACZEW " – BASKET SIEDLCE. Obecność naszej grupy była pierwszą okazją zobaczenia profesjonalnego widowiska zawodów piłki koszykowej, związanej z nim oprawy technicznej meczu, doskonalenia przepisów i pracy sędziów, taktyki gry zespołowej w koszykówkę przed zbliżającym się Gminnym Turniejem Piłki Koszykowej dziewcząt i chłopców.

Dziękujemy za udział i zainteresowanie: Dawidowi, Dominikowi, Hubertowi              z kl. VIII, Kacprowi i Sebastianowi z kl. VII, Szymonowi z kl. VI, Stasiowi z kl. V oraz rodzinie Barszczów. Mamy nadzieję, że ten udział w meczu  „ RYSI SOCHACZEW ”  nie będzie ostatni i zaszczepi w Was chęć gry w piłkę koszykową, jak również kibicowanie przodującej w lidze naszej drużynie w następnych miejscowych rozgrywkach.

Gratulacje dla Dominika, któremu udało się zdobyć od organizatorów koszulkę drużyny z logo „ RYSIE SOCHACZEW ”, którą prezentuje na zdjęciu!

• Szlachetna Paczka - w każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!

Jak w poprzednich latach postanowiliśmy szkolną społecznością dołączyć do Zespołu Szkół im.Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie i wspólnie stworzyć Szlachetną Paczkę:)

W tym roku wybraliśmy malutką ale potrzebującą rodzinę. Pani Gabriela jest babcią 11 letniej Marty którą wychowuje sama. Matka dziewczynki zostawiła ją jak miałą 4 miesiące i od tego czasu nie ma z nią kontaktu. Babcia cały czas walczy żeby zostać prawnym opiekunem dziewczynki. Niestety sprawa sądowa jest cały czas w toku, ponieważ rodzicie nie mają odebranych praw rodzicilskich, co za tym idzie Babcia nie ma prawa pobierać świadczenia 500+. Po opłaceniu wszystkich rachunków zostaje rodzinie 900 zł na utrzymanie się przez cały miesiąc!!!

Zbieramy:

Herbatę,kawę, mleko w kartonie, ryż, dżem, olej, kasze, makaron, mąkę, przyprawy, warzywa w puszkach, cukier, sól, słodycze.mydło, pastę do zębów, płyn do naczyń, proszek do prania, płyn do kąpieli, szampon.

Dziewczynka nosi rozmiar 152 potrzebuję:

Kurtki, bluzy, spodni, spodni i butów r. 37

Babcia nosi rozmiar L i buty w rozmiarze 39

kołdrę, poduszki, pościel, ręczniki, koc, oraz przybory szkolne, zeszyty, kredki,ołówki, flamastry, zakreślacze, plecak, bloki, plasteline, farby.

W prezencie dla dziewczynki mogło by być ukulele , dla babci perfumy.

Miejsce zbiórki Szkoła Podstawowa w Mokasie.

Będziemy wam wdzięczni za każdą pomoc i nawet najdrobniejszy gest Waszych Szlachetnych Serc:)

Uprzejmie informujemy że dla naszej rodziny mamy już ukulele oraz kołdrę z poduszką.