• Gimnastyka korekcyjna kl I-III Mariusz Brzeziński

• Gimnastyka Korekcyjna

W naszej szkole odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej  dla uczniów klas I – III z wadami postawy. Zajęcia przede wszystkim organizowane są dla uczniów z wadami kręgosłupa tj.: skolioza, kifoza, lordoza oraz z wadami kończyn dolnych: płaskostopie, nogi koślawe i szpotawe. W zajęciach  mogą również uczestniczyć osoby z otyłością i osoby chętne do rozwijania ogólnej sprawności fizycznej. Podczas zajęć stosowane są ćwiczenia rozwijające i wzmacniające  poszczególne partie mięśni, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia antygrawitacyjne i elongacyjne. Często ćwiczenia przeprowadzane są w formie gier i zabaw. Gimnastyka korekcyjna wzmacnia mięśnie grzbietu, klatki piersiowej i brzucha, odpowiedzialne za utrzymanie kręgosłupa we właściwym położeniu oraz za utrzymanie właściwej postawy. Zajęcia gimnastyki korekcyjnej to różne rodzaje ćwiczeń z różnymi przyborami: z piłką, z hantlami, woreczkami, laskami gimnastycznymi i taśmami oraz bez przyrządów. Używamy też wiele przyborów tj.: ławeczki gimnastyczne, drabinki, pochylnie, materace oraz wielofunkcyjnego zestawu do gimnastyki korekcyjnej. Gimnastyka korekcyjna dla dzieci pozwala skutecznie zapobiegać powstawaniu wad postawy oraz korygować wady już istniejące.

• Lista galerii