Wszystkich Rodziców zainteresowanych problematyką zdrowia dzieci zachęcamy do zapoznania się z publikacją:
"Otyłość u dzieci i młodzieży. Poradnik dla rodziców dzieci w wieku od 4 do 18 lat".
Wszystkich Rodziców zainteresowanych problematyką zdrowia dzieci zachęcamy do zapoznania się z publikacją:
"Otyłość u dzieci i młodzieży. Poradnik dla rodziców dzieci w wieku od 4 do 18 lat".
MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY „DOM NA SZLAKU”
IM. GEN. TADEUSZA KUTRZEBY W ZAŁUSKOWIE
ZAPRASZA DO UDZIAŁU
W II EDYCJI
POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Pt.
„NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”
Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu zawarte są w Regulaminie Konkursu dostępnym
na stronie internetowej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie oraz
na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie w zakładce Konkursy.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
Ida i Iwo Tereszkiewicz w gronie zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Astronautycznego „W stronę gwiazd” 2021
Ida Tereszkiewicz, uczennica klasy ósmej i Iwo Tereszkiewicz, uczeń klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Mokasie znaleźli się w gronie zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Astronautycznego „W stronę gwiazd” 2021.
Konkurs został zorganizowany przez Hevelianum w ramach Światowego Tygodnia Kosmosu (www.worldspaceweek.org) we współpracy m. in. z Analog Astronaut Training Center, Polską Agencją Kosmiczną, Astronarium i redakcją czasopisma astronomicznego „Urania – Postępy Astronomii”.
Zadanie młodszych uczestników konkursu (klasy 0–4) polegało na wykonaniu pracy plastycznej ukazującej: 1) statek kosmiczny zdolny przewieść człowieka na planetę krążącą wokół Proxima Centauri, 2) łazik służący do eksploracji powierzchni Tytana – księżyca Saturna lub 3) Ziemię widzianą oczami obcych cywilizacji. Praca Iwa, przedstawiająca łódź podmetanową z możliwością przemieszczania się po powierzchni stałej Tytana, otrzymała wyróżnienie.
Zadaniem uczniów klas 5–8 było zaprojektowanie misji kosmicznej w ramach jednego z trzech obszarów tematycznych: 1) lot międzygwiezdny, 2) przygotowanie do zasiedlenia obcego globu lub 3) poszukiwanie życia we wszechświecie. Projekt międzyplanetarnej misji astrobiologicznej stworzony przez Idę otrzymał I nagrodę i zostanie wkrótce opublikowany na łamach „Uranii – Postępów Astronomii”. Opiekunką pracy konkursowej była nauczycielka chemii – Pani Anna Grocholewska.
Główną nagrodą w konkursie jest udział w Junior Space Camp – tygodniowej symulacji misji kosmicznej w habitacie lunarnym. Organizatorem obozu kosmicznego jest Mateusz Matt Harasymczuk Astro Tech and Bioastronautics Research – właściciel laboratorium Analog Astronaut Training Center.
Informacje o najnowszej i poprzednich edycjach konkursu można odnaleźć na stronie Hevelianum:
https://hevelianum.pl/konkurs-w-strone-gwiazd/
Transmisja uroczystej gali finałowej konkursu dostępna jest na stronie:
https://pl-pl.facebook.com/hevelianum/
Cała społeczność szkolna gratuluje i cieszy się ze wspaniałego sukcesu Idy i Iwa !!!
XVI Powiatowa Edycja Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"
Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,8 Wspaniałych” wraz ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie oraz samorządami gminnymi z powiatu sochaczewskiego zapraszają do zgłaszania wyróżniających się wolontariuszy do XVI Sochaczewskiej Edycji Konkursu ,,8 Wspaniałych”.
Zgłoszenia przyjmowane są w kategoriach:
Kandydaci mogą dostarczać formularze zgłoszeniowe:
Zgłoszenia należy składać do 8 marca 2022 r.
Ważne!
Wymagane jest, żeby wszystkie zgłoszenia (papierowe i elektroniczne) zawierały podpisy pod oświadczeniami na końcu karty zgłoszeniowej. Zgłoszenia bez podpisów pod oświadczeniami nie będą rozpatrywane.
Pytania odnośnie konkursu prosimy kierować na adres e-mail: osmiu.wspanialych.sochaczew@gmail.com
Załączniki:
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie. Partnerem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.
Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych, z podziałem na kategorie:
• Klasy I-III
• Klasy IV-VI
• Klasy VII-VIII.
Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna dla klas I-III oraz prezentacja multimedialna dla klas IV-VIII, promująca sposoby walki organizmu z wirusami, w tym z koronawirusem.
Więcej informacji w zalącznikach:
Drogie dzieci z okazji zbliżających się ferii zimowych w naszym województwie chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW NA ŚNIEGU, LODOWISKU I PODCZAS KULIGÓW:
Nigdy nie wbiegajmy na lód; szczególnie niebezpieczne są miejsca w pobliżu ujść rzek, nurty rzek, ujścia kanałów, ujścia ścieków, ujęcia wody, mosty, śluzy, wszelkie pomosty, miejsca na lodzie z występującymi pęknięciami i rysami.
Co robić sytuacji, gdy załamie się pod nami lód:
Co robić, gdy zauważymy osobę, pod którą załamał się lód:
12.Kulig organizujemy wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.
Podczas zabaw na śniegu i na lodowisku pilnujemy swoich wartościowych przedmiotów. W razie możliwości przedmioty tj. portfel lub telefon komórkowy oddajemy do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.
Co ważne na zabawy na śniegu należy ubierać się odpowiednio do panującej na dworze temperatury i pamiętać o tym, by przed wyjściem na mróz posmarować kremem ochronnym słabo osłonięte lub słabo zabezpieczone części ciała (tj. uszy, nos, policzki, palce u rąk i nóg), po to, by zapobiec odmrożeniom.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS FERII SPĘDZANYCH W GÓRACH:
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS FERII W DOMU I POZA DOMEM:
Należy tez pamiętać o tym, by być dobrze widzianym na drodze (zwłaszcza po zmierzchu) co zapewnią nam wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze
Przebywając w domu z pewnością wielu z was będzie korzystało ze wspaniałego wynalazku jakim jest Internet. Jest on kopalnią wiedzy, należy jednak nie zapominać, że Internet wykorzystywany nieostrożnie może wyrządzić nam i innym ludziom wiele krzywdy. Musimy więc wszyscy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa
w sieci:
Bezpiecznych i udanych ferii życzy Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mokasie
Iwo Tereszkiewicz laureatem I nagrody w Ogólnopolskim konkursie plastyczno-graficznym „Lemowska wizja przyszłości”
Uczeń klasy III, Iwo Tereszkiewicz, otrzymał I nagrodę w Ogólnopolskim konkursie plastyczno-graficznym „Lemowska wizja przyszłości” (Kategoria I – do lat 10). Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie WroSpace pod honorowym patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie wizji przyszłości wykreowanej w powieściach Stanisława Lema. W tym roku mija 100 lat od urodzin mistrza polskiej fantastyki naukowej, filozofa, futurologa, autora m.in. Bajek robotów, Opowieści o pilocie Pirxie, Dzienników gwiazdowych, Obłoku Magellana czy powieści Solaris. Do konkursu zostało zgłoszonych 180 prac.
Iwo Tereszkiewicz w gronie zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Agencji Kosmicznej „Moje kosmiczne wakacje” 2021
Uczeń klasy III, Iwo Tereszkiewicz, znalazł się w gronie zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Agencji Kosmicznej „Moje kosmiczne wakacje” 2021 (podgrupa młodsza: klasy I-IV). Konkurs został zorganizowany przez Polską Agencję Kosmiczną we współpracy z Hevelianum w Gdańsku oraz Centrum Nauki Kopernik – Europejskim Biurem Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie pracy konkursowej nawiązującej do przynajmniej jednego z następujących tematów: 1. Wakacyjne obserwacje nieba, 2) Kosmiczne technologie w naszym codziennym życiu, 3) (Wszech)świat z książek Stanisława Lema. Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac autorstwa blisko 500 uczniów z całej Polski.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej:
https://polsa.gov.pl/wydarzenia/wyniki-konkursu-moje-kosmiczne-wakacje/
W grudniu klasa I, w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”, realizowała II Moduł pt.: „Wyobraźnia”.
Dzieci podczas realizacji modułu podejmowały następujące działania:
do niego,
że najważniejsze w życiu są: przyjaźń, współpraca, tolerancja, chęć dzielenia się, współpraca
i współdziałanie oraz zrozumienie, a także oczywiście wyobraźnia.
z kolorowanki, rysunki dzieci ożyły.
Dzieciom bardzo podobały się powyższe działania, co można było zauważyć podczas ich zaangażowania w czasie wszystkich działalności.
W świadomości całej Polski od wielu lat drugi weekend grudnia zapisał się jako „Weekend Cudów”. Finał ogólnopolskiej Akcji Szlachetna Paczka, bo o nim właśnie mowa, po raz 21 odbył się w dniach 11 – 12 grudnia.
Ta wyjątkowa akcja łączy ludzi w chęci pomagania tym, których codzienność jest smutna i bardzo trudna ze względu na chorobę, nieszczęśliwe sploty wydarzeń i życiowe trudności.
Społeczność Naszej Szkoły po raz kolejny postanowiła dołączyć do Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie i zorganizować szkolną Szlachetną Paczkę dla Pani Natalii i jej córki Karoliny oraz Pana Sławomira.
Efekty współpracy przeszły najśmielsze oczekiwania Szkolnych Koordynatorów Akcji. Dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, ich rodziców, pracowników i przyjaciół szkół udało się zgromadzić 4400 zł na zakupy oraz mega-duże zapasy wskazanych przez rodziny najpotrzebniejszych produktów.
To pozwoliło na pomoc, UWAGA, nie tylko dwóm planowanym rodzinom, ale jeszcze dodatkowym 3!!!
Pani Karolina i Natalia: otrzymały kuchenkę gazową z piekarnikiem + bon na 3 nabicia butli gazowej. Nowe żelazko, noże, pościel, ręczniki, głośnik, plecak i ogrom przyborów i zeszytów szkolnych, kartę podarunkową na buty o wartości 400 zł i oczywiście chemię oraz żywność. Dodatkiem były bony zakupowe na kowtę 300 zł
Pan Sławomir przed finałem Szlachetnej Paczki trafił do szpitala. Jego stan zdrowia pogorszył się na tyle, że postanowił przeprowadzić się do Domu Pomocy Społecznej. Jego Szlachetna Paczkę stanowiła żywność, chemię, nowa kurtka oraz tak jak prosił - krzyżówki.
Pani Ewa, która liczyła tylko na zgrzewkę mleka - dostała dwie zgrzewki mleka, nową wersalkę, stół i dwa krzesła, pościel, pierzynę, firanki, trochę talerzy i kubków, 300 zł w bonach, żywności oraz chemię.
Pan Klemens otrzymał żywność, chemię i 300 zł w bonach.
Samotna mama z 9 letnią córką otrzymały patelnie, ręczniki, żywność, chemię, dużo przyborów szkolnych, puzzle i gry, głośnik przenośny , 300 zł w bonach oraz wymarzoną przez Dziewczynkę hulajnogę
Dodatkową paczkę żywności i chemii przekazano liderom na magazynie Szlachetnej Paczki, którzy z pewnością dobrze rozdysponowali produkty potrzebującym.
Szkolni Koordynatorzy Akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy tak bardzo zaangażowali się w pomoc potrzebującym. Dzięki Wam Święta tych Rodzin będą cieplejsze, pełne nadziei w lepsze jutro i wiary w drugiego człowieka. Szczególne podziękowania i wyrazy uznania Koordynatorzy i Liderzy Oddziału Sochaczewskiego kierują do Uczniów klasy I i ich Wychowawcy – Szkolni Najmłodsi udowodnili, że Mały w Zespole potrafi Wiele – nawet wyczarować tak poważny prezent jak kuchenka gazowa! Dziękujemy też „Mikołajowi” z klas młodszych, który postanowił spełnić marzenie o głośniku.
Razem możemy więcej – pamiętajmy o tym i działajmy, nie tylko w Weekend Cudów, ale każdego dnia :)
Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. W tym czasie przedszkola, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze pracują bez zmian. Przepisy zawierają pewne wyjątki.
W poniedziałek, 13 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jego wydanie wynika z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w sytuacji trwającego na terenie Polski stanu epidemii.
W przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły będzie zobowiązany do zorganizowania zajęć w sposób stacjonarny lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie tej szkoły. To rozwiązanie zapewni dzieciom i uczniom niepełnosprawnym objętym kształceniem specjalnym wsparcie w procesie edukacji oraz ciągłość oddziaływań rewalidacyjnych i terapeutycznych.
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej odpowiadających klasom I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową.
Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
Bez zmian, w określonym reżimie sanitarnym, pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego. W sposób stacjonarny funkcjonują również młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze i poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Praca stacjonarna tych jednostek wynika z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, kształcenia specjalnego, w tym realizacji zajęć rewalidacyjnych, resocjalizacyjnych i socjoterapeutycznych oraz zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem i uczniem.
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone stacjonarnie we wszystkich jednostkach systemu oświaty niezależnie od ograniczenia ich funkcjonowania. Wynika to z konieczności zapewnienia ciągłości wsparcia udzielanego w bezpośrednim kontakcie przez nauczycieli i specjalistów w procesie terapeutycznym dzieciom objętym odpowiednio wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, uczestniczącym w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych.
Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty i maturalnego. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.
Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
Ponadto za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów. Takie rozwiązanie umożliwi wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych.
W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoły mogły organizować zajęcia wspomagające od września do 22 grudnia br. W związku z planowanym wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaproponowano pozostawienie możliwości organizacji w szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęć wspomagających.
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 4 dni robocze (3-5 i 7 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.
Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.
W ramach Międzynarodowego Projektu „Emocja” klasa I wzięła udział w akcji „Kartki z iskierkami emocji”. Zadaniem uczniów było wykonanie kartek świątecznych, dla uczniów z innej szkoły. Nasze kartki trafiły na wymianę, aż do Pogorzeli w Gołdapi, województwo warmińsko – mazurskie. Wraz z listem już powędrowały w daleką drogę.
W czwartek odebraliśmy przesyłkę z pięknymi kartkami od uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli. Serdecznie dziękujemy naszym iskierkowym przyjaciołom!
To było ciekawe doświadczenie, które dostarczyło nam wiele radości!
Dnia 01.12.2021r. klasa I wybrała się na wycieczkę do kina „Odeon” w Sochaczewie. Dzieci miały okazję obejrzeć animowany film pt. „Moje magiczne Encanto”, który opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.
Po bajce poszliśmy na poczęstunek do pizzerii, a następnie udaliśmy się na spacer na Plac Kościuszki, obejrzeliśmy eksponaty wojskowe koło Muzeum Ziemi Sochaczewskiej oraz ruiny zamku i muszlę koncertową.
Uśmiechnięte buzie dzieci oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Celem wycieczki było nie tylko kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, ale również kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w miejscach publicznych (kino, pizzeria) czy podczas jazdy autobusem komunikacji miejskiej oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.
Wizyta św. Mikołaja to jedna z najbardziej oczekiwanych przez dzieci chwil w roku.
W poniedziałek 6 grudnia ten niecodzienny gość odwiedził dzieci z naszej szkolnej zerówki. Przedszkolaki rozmawiały, śpiewały i tańczyły z Mikołajem, a w nagrodę otrzymały piękne prezenty. Na koniec dzieci obiecały św. Mikołajowi, że przez kolejny rok będą równie grzeczne i będzie mógł nas ponownie odwiedzić w przyszłym roku. Czekamy z utęsknieniem!
Kochani Uczniowie naszej szkoły!
Uwaga
Po raz kolejny chciałabym, abyśmy wspólnie, całą społecznością szkoły, włączyli się w Akcję Szlachetnej Paczki!
Pamiętacie, jaka to wielka radość dzielić się z potrzebującymi tym, czym możemy!
Proszę Was, nie pozostańmy obojętni i włączmy się w to wspólnie dzieło czynienia DOBRA!
Naszej pomocy, tym razem potrzebują, rodziny
Postaram się krótko, ale zwięźle opisać ich historie życiowe i potrzeby.
Mam nadzieję, że Was, tak samo jak mnie, poruszają do głębi Ich losy.
Rodzina pierwsza- pani Karolina z córką Natalią (13 l)
Mąż Pani Karoliny zginął śmiercią tragiczną. Pani Karolina ma stwierdzoną lekką niepełnosprawność z powodu choroby narządu wzroku. Pracuje jako sprzątaczka, lecz po opłaceniu mieszkania i leków, na życie zostaje Jej niecałe 100 złotych na jednego członka rodziny. Kluczową potrzebą Jej Rodziny jest kuchenka gazowa, kołdra i poduszki, patelnia i żelazko. Dziewczynka, Karolinka, potrzebuje do nauki przyborów szkolnych, a marzy o głośniku bezprzewodowym.
Druga rodzina - Pan Sławomir (65 lat)
To samotny Pan, który rok temu uległ wypadkowi przy pracach rolnych. Tragicznym skutkiem wypadku stała się amputacja stopy. Kilka miesięcy po wypadku, jakby jednego nieszczęścia nie było dość, dostał udaru, w wyniku czego stracił całkowite czucie w ręce. Nie może już przemieszczać się nawet o kulach, a jedynie zostało mu poruszanie się na wózku inwalidzkim. Pan Sławomir żyje w bardzo skromnych warunkach, myje się w misce, a do toalety musi na wózku inwalidzkim przemieszczać się na zewnątrz mieszkania. Jego kluczową potrzebą stało się, po prostu, wyposażenie w umywalkę i sedes, pomieszczenia na małą łazienkę. Kolejna , jakże ważna dla Niego potrzeba, to żywność.
Obie rodziny potrzebują:
- żywności: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, miód, konserwy mięsne i rybne;
- środki czystości: mydło, szampon, żele pod prysznic, proszek do prania, płyn do płukania, szczoteczka do zębów, płyn do naczyń, pasta do zębów, papier toaletowy.
Prosimy też o coś wybranego, co sprawi radość i wywoła uśmiech na Ich twarzach!
Szczególne upominki
Proszę, zastanówcie się i porozmawiajcie ze swoimi Rodzicami, czy możecie dołączyć do Akcji Szlachetnej Paczki .Towary będziemy zbierać w naszej szkole od 22 listopada do 6 grudnia, kiedy wszyscy będziemy się cieszyć z mikołajkowych upominków!
Ewa Więckowska-M
11 LISTOPADA to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
W naszej szkole obchody miały szczególnie uroczysty charakter. Oddział przedszkolny i uczniowie kl. I – VIII starannie przygotowali się do świętowania. Program w wykonaniu uczniów klas IV- VIII pod kierunkiem nauczycieli- p. Tomasza Kisiołka i p. Barbary Brzozowskiej oraz występ przedszkolaków pod kierunkiem p. Iwony Rzepeckiej i p. Bożeny Łaktionow nawiązywał do ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Akademia odbyła się 16 listopada 2021 r., a rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.
Prezentowany program przybliżył obecnym burzliwe dzieje z przeszłości naszego narodu, sylwetki bohaterów, walczących o wolną Polskę.
Pani Dyrektor Ewa Więckowska-Mućka serdecznie podziękowała wszystkim za obecność, uwagę oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Występ nagrodzono gromkimi brawami.
Tomasz Kisiołek
PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA W NASZEJ SZKOLE
10 listopada w naszej szkole odbywały się zajęcia z programowania.
Mieliśmy okazję dzięki Firmie TWÓJ ROBOT samodzielnie programować w Scratchu i Pytonie wykorzystując najnowsze zestawy do ROBOTYKI LEGO INVENTOR.
Zajęcia prowadzone były przez instruktora programowania i miały charakter warsztatowy, dzięki czemu mieliśmy możliwość rozbudzać własną ciekawość i kreatywność. Najwięcej radości sprawił nam efekt końcowy warsztatów, gdzie mogliśmy zademonstrować własny program, dzięki któremu robot wykonywał pracę zgodną z napisanym przez nas oprogramowaniem.
Uczniowie z naszej szkoły już po raz kolejny, zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć azyl „Tymczasiki” dla zwierząt w Budkach Żelazowskich, działający przy Ogólnopolskiej Fundacji Pomocy Zwierzętom „Psia Niedola”. Jak co roku, została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie uczniów do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Delegacja uczniów wraz z panią Katarzyną Zając i panią Dagmarą Witte-Kubik, przekazała zebrane dary. Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w tej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Zebraliśmy karmę, koce, kołdry i wiele innych rzeczy niezbędnych czworonożnym przyjaciołom.
Szkolną delegację powitała właścicielka schroniska, z gromadką psiaków, które okazały się przeurocze. Przytulaniu i głaskaniu nie było końca.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję i zachęcamy do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.
A może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W Budkach Żelazowskich na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków!
11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku, po 123 latach niewoli...
Powered by aSc EduPage