• Zajęcia dodatkowe - wyrównawcze z języka angielskiego - Marzena Zimna kl IV - VII

•

Sprawozdanie kwartalne z zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Mokasie.

Od września 2022 roku w Szkole Podstawowej w Mokasie prowadzę zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego w wymiarze jednej godziny w tygodniu dla klas 4-7. Początkowo były one przypisane na 8 godzinie lekcyjnej w czwartki, lecz ze względu na fakt, iż w tym samym czasie odbywały się zajęcia z innych przedmiotów  i uczniowie musieli wybierać, na lekcje jakiego przedmiotu mają uczęszczać ich frekwencja nie była zadowalająca. Od listopada zajęcia odbywają się na 7 godzinie lekcyjnej we wtorki, gdy wszystkie klasy są już po lekcjach obowiązkowych i nie odbywają się inne zajęcia czy koła. Ze względu na dużą ilość chętnych dzieci zostały podzielone na dwie grupy i biorą udział w lekcjach co dwa tygodnie. Pierwsza grupa to uczniowie z klas 4 i 5 a druga to młodzież z 6 i 7 klasy.

Treści oraz formy i metody pracy są dostosowane do potrzeb uczniów celem rozwinięcia wszystkich umiejętności językowych, utrwalenia i przećwiczenia poznanych elementów języka angielskiego a także poznania kultury krajów anglojęzycznych. Dla uatrakcyjnienia w dużej mierze stosowane są wszelkie dostępne technologie informatyczno-komunikacyjne w postaci programów, gier, ćwiczeń online, aplikacji, korzystamy także z serwisów internetowych umożliwiających ćwiczenie umiejętności z zakresu języka angielskiego.

Skutkiem zastosowanych działań jest wysoka frekwencja i motywacja dzieci do rozwoju językowego, gdyż często dopytują, kiedy będą zajęcia lub czy mogą przyjść także do innej grupy. Innym widocznym efektem naszej współpracy są gazetki klasowe w sali nr 13, które są na bieżąco aktualizowane i podziwiane przez wszystkie dzieci.

Marzena Zimna