• SKS kl IV - VIII Mariusz Brzeziński

•          Podstawowe zajęcia wychowania fizycznego w naszej szkole odbywają w wymiarze określonym w rozporządzeniu MEN, czyli 4 godziny tygodniowo. Oprócz tego uczniowie mogą się doskonalić  i rozwijać swoje umiejętności uczestnicząc w dodatkowych zajęciach SKS dla dziewcząt i chłopców klas IV – VIII. Odbywane zajęcia przeprowadzane są na wysokim poziomie, o czym mogą świadczyć wysokie miejsca zajmowane w zawodach gminnych i powiatowych. Mimo chwilowego braku obiektów sportowych korzystamy z dostępnej zastępczej bazy sportowej, którą zastępujemy szeroką gamą nowoczesnych przyborów i przyrządów sportowych oraz zaangażowaniem i ambicją naszych uczniów, co przekłada się na  coroczne bardzo wysokie osiągnięcia sportowe naszej szkoły.

W tym roku szkolnym nasza szkoła już wzbogaciła się o zewnętrzną siłownię z kilkoma przyrządami do rozwoju różnych grup mięśniowych, stół do tenisa stołowego oraz stół do gry w szachy lub warcaby. Siłownia jest dostępna nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale dla całego lokalnego społeczeństwa. Do końca roku szkolnego 2019/20 nasza baza sportowa zostanie mocno wzbogacona przez powstanie wielofunkcyjnego boiska szkolnego, na którym będzie mogli trenować takie dyscypliny jak: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka ręczna, piłka siatkowa. Niedalekim celem  przy okazji powstania boiska będzie zorganizowanie na lokalnym terenie kilku sekcji piłki nożnej różnych roczników.

Nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w rocznej klasyfikacji gminnych zawodów sportowych, na 7 szkół gminnych nigdy nie zajęliśmy poniżej 3 miejsca. Bierzemy udział we wszystkich gminnych zawodach sportowych tj.: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka ręczna, dwa ognie usportowione, tenis stołowy, zawody lekkoatletyczne.

Od 25 lat masowo uczestniczymy w sportowych imprezach zewnętrznych tj. Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków, gdzie nasi uczniowie nie dają zapomnieć o istnieniu szkolenia sportowego w naszej placówce oraz w Zawodach Lekkoatletycznych o Puchar Wójta Gminy Sochaczew, które odbywają się w Szkole Podstawowej w Wyczółkach.

W ciągu ostatnich kilku lat jesteśmy potęgą w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców na etapie gminnym i powiatowym. W tym roku nasi uczniowie klas IV – VIII zajęli wysokie miejsca w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego oraz dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy VI miejsce w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego. Odnosząc się do rangi zawodów jest to na razie nasz największy sukces sportowy w tym roku szkolnym.

Corocznie organizujemy wyjazd dla uczniów klas 0 – VIII na sztuczne lodowisko MOSiR w Sochaczewie w celu nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach.

• Lista galerii