• „Serce Matki jest Darem Boga”

Wszystkim naszym Mamom i tym młodym i tym którym czas przyprószył siwizną włosy, życzymy zdrowia, wszelkiego dobra, miłości bliskich i uśmiechu każdego dnia!

Społeczność Szkoły Podstawowej w Mokasie.

• Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

Zakończyliśmy rozegranie Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego w grze indywidualnej klas IV – VIII. Turniej został przeprowadzony w czterech kategoriach:

1. Klas IV – VI dziewcząt
            2. Klas IV – VI chłopców
            3. Klas VII – VIII dziewcząt
            4. Klas VII – VIII chłopców

Pierwszy etap turnieju został rozegrany systemem „każdy z każdym” w poszczególnych klasach, wyłaniając po 2 -3 najlepszych dziewcząt i chłopców. W etapie finałowym rozegranym w czterech kategoriach zostali wyłonione najlepsze trójki tenisistów.

• GMINNY TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I  CHŁOPCÓW

W dniach 11 maja i 13 maja 2022 roku wzięliśmy udział w  Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. Oba turnieje odbyły się w Szkole Podstawowej w Wymysłowie.

W turnieju dziewcząt uczestniczyły uczennice klas V - VII : Agata Świetlicka, Lena Bac, Zofia Trojanowska, Katarzyna Kamieniarczyk, Weronika Pływaczewska i Roksana Świtkiewicz. W klasyfikacji indywidualnej Zofia Trojanowska i Weronika Pływaczewska zajęły I – sze miejsca w swoich kategoriach oraz Lena Bac i Katarzyna Kamieniarczyk, które zajęły III – miejsca. Również w klasyfikacji zespołowej nasze dziewczęta  odniosły  sukces, zajmując I miejsce.

Zespół chłopców reprezentowali uczniowie klas V - VIII: Kacper Kamieniarczyk, Adam Januszewski, Dawid Brdeja, Oktawian Regulski, Karol Czubatka i Jakub Świetlicki. W turnieju wyróżnili się: Adam Januszewski i Karol Czubatka, którzy zajęli IV miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W klasyfikacji zespołowej nasza drużyna zajęła IV miejsce.